8 sposobów na lepsze opinie

  • Post category:Artykuły
  • Reading time:3 mins read

86,4% ankietowanych Badania preferencji kontaktu z dealerami dla Stacji Marketing deklaruje, że opinie w internecie o interesującym ich salonie są dla nich ważne lub bardzo ważne. Przedstawiamy łatwe do wdrożenia działania, które pozwolą podnieść średnią ocen pozostawianych przez Klientów po wizytach w salonie / serwisie.

Badanie Stacji Marketing (dostępne po zapisaniu się na newsletter na www.stacjamarketing.pl) wykazało nie tylko duże znaczenie opinii w internecie dotyczących salonu dla konsumentów, ale też deklarowane aktywne korzystanie z takich opinii na co dzień. Badanie pokazało również, że aktywne proszenie o opinie przez firmę podnosi ponad dwukrotnie deklarowane prawdopodobieństwo pozostawienia takiej opinii. Jak potwierdza Błażej Jarząb z Grupy LELLEK w rozmowie Stacji Marketing “(…) coraz więcej osób ośmiela się pisać te opinie, nie tylko negatywne, również też pozytywne.”. Jak zadbać o dobre oceny pozostawiane przez Klientów w internecie?

  1. Przygotuj skrócony link do pozostawiania opinii w Google, do wykorzystania w różnych kanałach komunikacji (Google Moja Firma -> Strona Główna -> Uzyskaj więcej Opinii -> Wyślij formularz).
  2. Przygotuj w salonie znaki informujące o możliwości pozostawienia opinii. Jak pokazuje nasze badanie, ponad 56% osób, które zobaczy znak zachęcający do zostawienia opinii ocenia jako prawdopodobne, że taką ocenę faktycznie wystawi.
  3. Naucz pracowników, aby prosili osobiście Klientów o pozostawienie opinii instruując jak to zrobić i dlaczego jest to ważne dla salonu. Odwołaj się do korzyści dla Klienta (salon zmienia się zgodnie z oczekiwaniami Klientów!).
  4. Przygotuj sprzedawcom małe “review cards”, które wręczane wraz z wizytówką zachęcą do pozostawienia oceny spotkania i wyjaśnią krótko jak to zrobić.
  5. Nie pozostawiaj negatywnych i pozytywnych opinii bez odpowiedzi salonu. Nawiązuj rozmowę, pokazuj zainteresowanie, dziękuj za opinie.
  6. Wyślij mailing do swojej bazy Klientów z prośbą o wystawienie opinii o salonie.
  7. Rozważ wysyłanie wiadomości SMS z prośbą o wystawienie opinii, gdyż te częściej spotykają się z reakcją.
  8. Określ na jakim etapie kontaktu z Klientem najlepiej zachęcić Klienta do wystawienia oceny ( wysokie prawdopodobieństwo wystawienia oceny, która będzie pozytywna).

W przypadku chęci zakupu auta na ile ważna będzie dla Pani / Pana opinie w internecie dotyczące salonu samochodowego interesującej Państwa marki?

Zrzut ekranu 2021-09-8 o 15.46.56

Badanie dla www.stacjamarketing.pl wśród
posiadaczy samochodów, luty 2021 n=308

Artykuł Stacji Marketing wydrukowany w wydaniu czerwiec 2021 miesięcznika Dealer