Digitalizacja i transformacja cyfrowa w obliczu wyzwań rynku automotive

  • Post category:Rozmowy
  • Reading time:4 mins read

Rynek motoryzacyjny zmaga się obecnie z licznymi wyzwaniami, wywołanymi zarówno pandemią (w tym omawiany już na wszystkie sposoby kryzys logistyczny dostępności samochodów), jak i zmianami opartymi o elekrtyfikację czy też cały czas owiany niepewnością – model agencyjny.

Z Łukaszem Papierowskim (datadise.com) odnosimy się do tych wyzwań od nieco innej strony. Omawiamy digitalizację i transformację cyfrową w branży, zwracamy uwagę na różnice pomiędzy tymi procesami, a także podkreślamy jej istotę, nie tylko z uwagi na bieżące wyzwania, czy zmiany rynkowe, ale także ze względu na trendy konsumenckie oraz zmiany pokoleniowe. Pandemia oraz pozostałe wyzwania przyspieszyły digitalizację w wielu firmach, jednak czy aby na pewno ta i tak nie powinna być naturalnym krokiem rozwojowym niezależnie od aktualnej sytuacji? Dodatkowo, zwracamy uwagę, że sama digitalizacja to za mało i niezbędna jest transformacja cyfrowa, aby przenieść swoje organizacje „automotive” na kolejny poziom i sprostać oczekiwaniom konsumentów, którzy obecnie decydują o zakupie pojazdu.

W tym odcinku rozmawiamy o:

– digitalizacji i transformacji cyfrowej – czym są? jakie są różnice?
– czy szeroko rozumiana „cyfryzacja branży” wymuszona jest wyłącznie aktualnymi kryzysami czy też ogólnym „postępem” i zmianami na rynku?
– jak umiejętnie podejść do zmian, aby nie skupić się jedynie na narzędziach?
– „czynnik ludzki” w nowej technologii – gdzie należy szukać zmieniającej się roli obecnych Doradców Handlowych i sprzedawców?
– jak “zadbać o klienta” w zmieniającym się otoczeniu pełnym wyzwań?
– rola marketingu w obecnych czasach i dlaczego „marketing” to nie tylko „promocja”, ale istotny składnik biznesu i cyfryzacji?

20.01.2022
16:00 premiera YouTube

Aby otrzymywać na bieżąco informację o tej nadchodzącej rozmowie oraz o następnych – zapisz się na newsletter Stacji Marketing! Wystarczy, że zostawisz swoje imię i kontaktowy adres e-mail.

Kliknij "ustaw przypomnienie", aby YouTube przypomniał Ci o rozmowie!

20.01.2022
15:00 LinkedIn LIVE

Zapisz się na LinkedIn LIVE